Na zlepšenie našich služieb používame na tejto stránke súbory cookie. Potvrdením to prijímate. Ďakujeme. Viac informácií
OK
Všetky položky skladom,
zasielame do 24 hod.
Poštovné zdarma už
pri nákupe nad 39 €.

Zasielanie noviniek
Majte prehľad o nových čajoch, akciách, čajovom príslušenstve a knihách v ponuke.


Úvod »» Med s DRIENKAMI 370g ~ Ekofarm


        

Med s DRIENKAMI 370g ~ Ekofarm

Tento výrobok je žiaľ momentálne nedostupný.

 

Číslo produktu: EFMED
Balenie: 370 g
bez DPH : 5,75 €
s DPH (20 %):
6,90 €

Med s DRIENKAMI 370g ~ Ekofarm

Jedinečný produkt, ktorý podľa vlastnej receptúry vyvinula a produkuje iba firma Ekofarm. Jedná sa o čistý prírodný produkt bez umelých sladidiel, bez konzervantov, bez umelých farbív. Spojenie chuti medu a drienok je ideálne použiť ako štart do nového dňa. Náš tip: čerstvá vianočka, maslo a med s drienkami.
Zloženie: včelí med, drienky, obsah drienok min 60 g . kg-1

Drieň obyčajný (Cornus mas L.)
Rastlina je viazaná na vápenec a pôdy s miernou alkalickou reakciou v suchých podmienkach. Preto ju nachádzame na pasienkoch, lesostepiach, svetlých lesoch, krovinatých a skalnatých svahovitých polostepných stráňach, kde dobre znáša aj extrémne suché slnečné stanoviská. Je jednou z prvých jarných medonosných rastlín, poskytujúca už v marci včelám prvé zdroje peľu a najmä nektáru. Plody dozrievajúce v septembri poznali už dávno naši predkovia a jeho plody využívali tak ako všetko, čo im príroda ponúkala. Z drienok sa vyrábali džemy, kompóty, sirupy a chutný likér. Rovnako sa vysoko cenilo aj pevné tvrdé drevo drieňa odolné proti vlhkosti a hnilobe. V ľudovom liečiteľstve sa zas drienky používali pri vysokých horúčkach a zažívacích ťažkostiach a proti hnačkovým ochoreniam. Výbornú chuť má aj pálenka z drienok známa drienkovica. Drieň obyčajný obsahuje veľa cukrov, pektín, organické kyseliny, karotenoidy, fenolkarbónové kyseliny a triesloviny. Veľmi cenný je vysoký obsah vitamínu C (150mg.kg -1), je porovnateľný s obsahom v čiernych ríbezliach a šípkach. Vitamín C a významné biologicky aktívne látky pôsobia ako účinné antioxidanty, látky zbavujúce organizmus škodlivých molekúl voľných radikálov kyslíka, ktoré sa v organizme hromadia.

NGU1ZTZkM2