Na zlepšenie našich služieb používame na tejto stránke súbory cookie. Potvrdením to prijímate. Ďakujeme. Viac informácií
OK
Všetky položky skladom,
zasielame do 24 hod.
Poštovné zdarma už
pri nákupe nad 39 €.

Zasielanie noviniek
Majte prehľad o nových čajoch, akciách, čajovom príslušenstve a knihách v ponuke.


Extrakty zo živých rastlín Herba Vitalis

Bylinkové tinktúry Herba Vitalis sú kvapky, maceráty v liehu vyrobené zo živých rastlín. Svojou kvalitou, obsahom účinných látok a bioenergiou živých čerstvých rastliniek sú na našom trhu jedinečné. Viac o tinktúrach a ich užívaní sa dočítate nižšie na tejto stránke. Rozhovor so zakladateľom Herba Vitalis - Pavlom Pokorným nájdete tu.

Usporiadať podľa 
Výrobca 

Vysoká kvalita: Byliny používané pri výrobe pochádzajú z čistých priemyselne nezaťažených oblastí Vysočiny a podhoria Jeseníkov. Ručne zbierané sú výlučne zdravé a kvalitné rastliny v optimálnej dobe zberu.

Vitalita bylín: Byliny sú spracované šetrným spôsobom bezprostredne po ukončení zberu, preto si extrakty ktoré sú z nich vyrobené zachovávajú vitalitu, životnú energiu a komplexný súbor účinných látok.

Jednoduchá dostupnosť a príjemná chuť: Prípravky je možné ľahko a rýchlo používať aj na cestách, v zamestnaní, na dovolenke bez nutnosti prerušenia bylinkovej kúry. Niektoré liečivé rastliny majú špecifickú chuť, či vôňu ale vo forme extraktov je užívanie týchto bylín jednoduchšie a príjemnejšie.

Účinnosť a trvanlivosť: Dlhodobé skúsenosti s používaním výrobkov Herba Vitalis a spokojnosť zákazníkov svedčia o účinnosti týchto prírodných prípravkov. Použitie liehu ako konzervačnej látky, ktorá je ľudskému organizmu prirodzená, použitie originálnej technológie spracovania bylín a spôsob balenia umožňujú zachovanie kvality a trvanlivosti extraktov niekoľko rokov.

Tinktúry nie sú určené pre deti do 3 rokov a nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

Spravidla (ak nie je pri konkrétnej tinktúre uvedené inak) sa dávkujú trikrát denne a to tak, že 15 kvapiek sa riedi v 20 ml nemineralizovanej vody (alebo sa priamo nakvapká do úst), potom sa podrží v ústach a po 20 s až 30 s sa prehltne. Pitný režim pokračuje asi po pol hodine. Užívame ráno, na poludnie a večer, ideálne nalačno, alebo medzi jedlami. Odporúčame pravidelnosť v dávkovaní s prísunom dostatočného množstva tekutín (pitný režim) počas 5 až 6 týždňovej ozdravnej kúry. Na začiatku kúry môže sa prejaviť prechodné zhoršenie. Tento prejav organizmu je reakciou na ozdravnú kúru a preto proces neprerušujeme, ale znížime dávkovanie kvapiek (5 kvapiek) a zvýšime frekvenciu dennej aplikácie (päťkrát); akonáhle sa zdravotný pocit upraví, vrátime sa k pôvodnému dávkovaniu. Vo flaškách je 57 % silice a 43% potravinového liehu.

Pozorne si prosím prečítajte upozornenia pri každom výrobku; upozornenia sú citované z príslušného Rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva. V ponuke sú jedno - bylinkové tinktúry, ale dostupné sú aj tinktúry macerované a miešané z viacerých byliniek.

ODgzMGM