Užitočné odkazy
Poštovné a platby Obchodné podmienky Zákaznícka sekcia Zabudli ste heslo? Veľkoobchod Osobný odber v Piešťanoch KontaktPlaťte u nás bezpečne
S Vami už od roku 2007. Ďakujeme.
TOVAR V AKCII
Africká třešeň, Prunus africana, L., syn.: Pygeum africanum Hook. f., Africká slivka
Výskyt: Africká čerešňa je ihličnatý strom z horských oblastí tropickej Afriky a Madagaskaru. Jej kôra a drevo má liečivé vlastnosti. Vyžaduje vlhké podnebie a je mierne tolerantná na mráz.
Uplatnenie: Extrakt obsahuje beta-sitosterol, rastlinné estrogény, triterpény a niektoré zlúčeniny známe ako kyselina ferulová a pôsobia podobne ako Saw palmetto - Serenoa plazivá. Extrakt pripravený z kôry Prunus africana sa používa na liečbu benígnej hyperplázie prostaty (BHP). Zber zrelej kôry pre tento účel mal za následok, že druh sa stal ohrozeným. V roku 1990 sa odhadovalo, že až 35 000 stromov bolo odkôrnených. Rastúci dopyt po kôre mal za dosledok pestovanie stromov pre lekárske účely. Tvrdé drevo sa používa na výrobu rúčiek sekier a motýk, kľučky, podlahy a nábytok. Drevo je tvrdé, ťažké, s prenikavo horkou mandľovou vôňou. Prunus patrí medzi najviac používané a populárne byliny, ktoré sú prospešné pre zdravie mužov. Je široko preskúmaná a odporučená po celej Európe a Amerike na diétnu podporu prostaty. Historicky sušená kôra bola používaná ako čaj na úľavu bolestí močového mechúra a močových ciest. Európski vedci začali laboratórne šetrenie účinných látok v kôre a to viedlo k rozvoju moderných lipofilných (rozpustné v tukoch) látok. Úspešný výskum v Európe a štúdie ukazujú, že kôra pomáha veľmi úspešne pri udržiavaní zdravej prostaty. Účinnosť Pygea bola stanovená podľa meraní účinkov rôznych bylín v mnohých parametroch, vrátane problému častého močenia, zostatkového moču, močenie malého objemu, sily prádu a ďalších mužských ťažkostí.
Právna doložka: Všetky informácie o zdravotných a výživových tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných na internete a dostupnej literatúry z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživových doplnkov prípadne jej liečivých účinkoch.