Na zlepšenie našich služieb používame na tejto stránke súbory cookie. Potvrdením to prijímate. Ďakujeme. Viac informácií
OK
Všetky položky skladom,
zasielame do 24 hod.
Poštovné zdarma už
pri nákupe nad 39 €.

Zasielanie noviniek
Majte prehľad o nových čajoch, akciách, čajovom príslušenstve a knihách v ponuke.


Úvod »» Japan Bancha Organic – Zelený čaj Bancha BIO sypaný 50g


        

Japan Bancha Organic – Zelený čaj Bancha BIO sypaný 50g

 

Dostupnosť: PREDAJ JE ŽIAĽ DOČASNE POZASTAVENÝ.
Číslo produktu: JBO50
Balenie: sypaný čaj zip 50 g
bez DPH : 4,00 €
s DPH (20 %):
4,80 €

Japan Bancha Organic – Zelený čaj Bancha BIO sypaný

Lahodný zelený čaj Bancha z japonskej provincie Kjušú v certifikovanej bio kvalite. Klasika medzi japonskými čajmi. Lístky tohto čaju sú zbierané po zbere čaju Sencha od neskorého leta do neskorej jesene a tradične podávané v Japonsku k jedlu. Zelený čaj Bancha je jemne pražený vďaka čomu si získava jedinečnú chuť, príjemne sladkú, nesúcu tóny orieškov. Farba nálevu je sýto zlatá. Obsah kofeínu (teínu) je nízky v porovnaní s inými zelenými čajmi a čaj je tak vhodný na každodenné popíjanie počas celého dňa, obzvlásť žiadaný pri makrobiotickej diéte.

Na základe poznatkov z množstva dostupnej literatúry je zelený čaj nápojom s blahodárnymi účinkami na zdravie, obsahuje antioxidanty, znižuje hladinu cholesterolu, posilňuje imunitný systém, pozitívne pôsobí pri srdcovocievnych ochoreniach, proti krvným zrazeninám, má protirakovinové účinky, pomáha spalovať tuky a podporuje detoxikáciu.

Príprava: 1 čajovú lyžičku na 1 šálku zalejte vodou 80°C,vylúhujte 1-3 min. Čaj Bancha je vhodný na viac nálevov.

Balenie "Zip" je ekologické balenie v kvalitnom recyklovateľnom natural papierovom sáčku zvnútra potiahnutom fóliou kvôli zachovaniu si čerstvosti a čo najväčšieho množstva esencií nachádzajúcich sa v čaji.

MDg3Nj