Na zlepšenie našich služieb používame na tejto stránke súbory cookie. Potvrdením to prijímate. Ďakujeme. Viac informácií
OK

Úvod »Ovocné čaje ~ Cukríky ~ Káva» ETHIOPIA SIDAMO COFFEE SHEEP 250g ~ čerstvo pražená zrnková káva


        

ETHIOPIA SIDAMO COFFEE SHEEP 250g ~ čerstvo pražená zrnková káva

100% ARABICA
Táto káva je žiaľ momentálne vypredaná. Odporúčame iné kávy z ponuky Coffee Sheep nižšie na stránke.

skladom

 

Číslo produktu: 8588006597066
Balenie: 250g
bez DPH : 6,67 €
s DPH (20 %):
8,00 €

ETHIOPIA SIDAMO COFFEE SHEEP ~ ČERSTVO PRAŽENÁ ZRNKOVÁ KÁVA 100% ARABICA

Pôvod: Káva pochádza z lokality Kaffa v lesnatom etiópskom regióne Sidamo. Káve sa v Etiópii hovorí „Bun“ alebo „Buni“. S tým súvisí aj istá spojitosť s anglickým ekvivalentom „Kaffa bun“ alebo „Coffee Bean“.

Legenda: V Etiópii žil pastier kôz menom Káldi, ktorého stádo bolo nápadne svieže a nechcelo sa mu spať. Káldi sledoval svoje stádo pri pasení a zbadal, že kozy konzumujú červené plody neznámeho kríka. Plody zobral do kláštora a odovzdal tamojším mníchom na preskúmanie. Mnísi plody začali konzumovať a pár pôvodných zrniek kávy zasadili a dohliadali na ich rast. Po čase ich začali pražit a robiť z nich nápoje. Podla mesta Kaffa, kde sa začala písať história ich pitia, dostal nápoj meno káva.

Chuť: Šálka tejto kávy sa vyznačuje výraznou oslnivou vôňou plnou exotiky s bohatosťou chutí, kde sa snúbi čokoládová horkosť s jemnými ovocnými tónmi. Zamatová zostatková chuť je dlhá, rafinovaná a korenistá.

Toto obalenie obsahuje nemletú zrnkovú čerstvo praženú kávu. Na želanie môžeme túto kávu aj zabaliť do darčekovej sady s kávou ako je vpravo nižšie na tejto stránke.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

NGNmMGE